Historia
Granna to polski wydawca i producent gier. Produkujemy gry od 1991 roku. Początkowo produkty powstawały w domu, w oparciu o skromny rodzinny budżet, a składowane były w wynajętej piwnicy. W 1993 roku kupiliśmy pierwszą maszynę do foliowania pudełek, a w 1994 roku przenieśliśmy zakład z mieszkania do hali produkcyjnej o powierzchni 200 m² i produkowaliśmy już 6 różnych gier. W biurze pracowały wówczas zaledwie trzy osoby. W 1996 roku kupiliśmy pierwszą maszynę do składania pudełek. Rozwój firmy następował stopniowo i systematycznie. Dziesięciolecie działalności zbiegło się z rozpoczęciem eksportu gier.
W 2007 roku nastąpiło przeniesienie zakładu do kompleksu hal i magazynów na warszawskim Targówku, w których jesteśmy do dzisiaj. Hale produkcyjne i magazyny zajmują powierzchnię ok. 3 tys. m², a w firmie pracuje około 100 pracowników. Eksportujemy nasze gry do ponad 20 krajów świata, m.in. Czech, Austrii, Japonii, Słowenii, Rosji, Szwajcarii i Korei, a także na Białoruś, Litwę, Łotwę, Ukrainę i do krajów skandynawskich.
Mamy w ofercie niemal 100 gier, cały czas udoskonalamy i poszerzamy nasze portfolio. Naszą najbardziej znaną grą jest Superfarmer, gra przygotowana na podstawie Hodowli Zwierzątek (stworzonej przez wybitnego polskiego matematyka prof. Karola Borsuka w 1943 roku), tłumaczona na wiele języków. W 2018 roku obchodziliśmy 75 lat od pierwszego wydania. Dotychczas sprzedaliśmy ponad milion egzemplarzy Superfarmera.
Nasze gry są dla osób w różnych przedziałach wiekowych: najmłodszych 2-4-latków, młodszych i starszych przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży. Wprowadziliśmy również nową serię dla zaawansowanych graczy – Granna Expert. Wszystkie gry mają walory edukacyjne, są wśród nich takie, w które można grać samodzielnie, jak również bardziej zaawansowane, angażujące większą grupę graczy: rodzinę i przyjaciół. Nasze serie Moje pierwsze gry, Graj ze Smokiem Obibokiem czy Legendy Polskie są bardzo cenione przez rodziców i nauczycieli. Nasz wysiłek doceniają również instytucje takie jak Komitet Ochrony Praw Dziecka, który corocznie przyznaje naszym grom nagrody w konkursie Świat Przyjazny Dziecku.
Tworząc nasze gry, bardzo dbamy o jakość wykonania. Współpracujemy ze znanymi autorami, ilustratorami i grafikami, m.in. Adamem Kałużą, Filipem Miłuński, Janem Madejskim, Piotrem Sochą i Maciejem Szymanowiczem. Do gier starannie dobieramy komponenty i materiały z atestami. Oprócz rodzimych produkcji mamy też gry na licencji – drukujemy polskie wersje słynnych światowych bestsellerów.
Edukacja i rozwój są jednym z naszych filarów. W trosce o to, by nasze gry były jeszcze lepsze stale współpracujemy z nauczycielami i wychowawcami. W szkołach cyklicznie organizujemy turnieje gier, m.in. w Superfarmera. Wspieramy też charytatywnie ważne inicjatywy społeczne. Staramy się być zawsze blisko graczy. Uczestniczymy w konwentach, spotkaniach, turniejach i warsztatach.
Co roku bierzemy udział w targach branżowych w Polsce (Warszawskie Targi Książki, Targi Książki w Krakowie) i za granicą (targi gier w Essen i Norymberskie Targi Zabawek).