BLOG GRANNA sklep.granna.pl - sklep internetowy - gry edukacyjne Granny
GRANNA na Facebooku GRANNA na YouTube
sklep.granna.pl Nowości Nasze gry Gdzie kupić? Gry na zamówienie Wsparcie edukacji DotacjeKontakt

Autorzy

Dbając o jakość naszych gier współpracujemy z wieloma szanowanymi w planszówkowym świecie autorami. Tutaj w kilku słowach chcemy Wam przedstawić ich sylwetki.

Antoine Bauza

Antoine Bauza

Francuski autor, dwukrotnie uhonorowany niemieckim tytułem Spiel des Jahres ("7 cudów" w 2011 oraz "Hanabi" w 2013 roku). Interesuje się kulturą Japonii, dlatego część jego tytułów jest osadzonych w realiach kraju Kwitnącej Wiśni.
Karol Borsuk

Karol Borsuk

Polski matematyk, wykładowca uniwersytecki. W latach 1939-1944 prowadził wykłady na tajnych kompletach. Przebywał kilka miesięcy w więzieniu za działalność w ruchu oporu. W czasie Powstania Warszawskiego został wywieziony wraz z rodziną do obozu w Pruszkowie. Po ucieczce ukrywał się aż do zakończenia wojny. Po wojnie powrócił na Uniwersytet Warszawski, gdzie w 1946 roku został profesorem zwyczajnym i kierownikiem Katedry Geometrii. Wielokrotnie pracował na uczelniach poza granicami Polski, dając semestralne wykłady oraz przemówienia konferencyjne w wielu krajach - ogółem w 60 ośrodkach matematycznych świata. My znamy go przede wszystkim jako autora gry "Superfarmer" (pierwotny tytuł "Hodowla zwierzątek"), którą stworzył w celach zarobkowych w 1943 roku po zamknięciu Uniwersytetu Warszawskiego podczas okupacji niemieckiej. W Warszawie, na Kabatach, znajduje się ulica nazwana jego imieniem.
Philippe des Pallieres

Philippe des Pallieres

Philippe prowadzi małe francuskie wydawnictwo Lui-m?me. Ściśle współpracuje z nami przy produkcji, a my z chęcią wydajemy jego tytuły. Samodzielnie zaprojektował kilka gier, między innymi "Wilki i owce", a wraz z przyjacielem Herve Marly "Wilkołaki", popularną w Europie Zachodniej odmianę "Mafii". Philippe bardzo lubi podróżować w przerwach między wymyślaniem kolejnych gier.
Bruno  Faidutti

Bruno Faidutti

(ur. 1961)z wykształcenia jest historykiem i socjologiem. Mieszka we Francji . Znany autor gier planszowych, który na swoim koncie ma wiele własnych projektów m.in. Cytadela. Często współpracuje z innymi projektantami m.in. Alan R. Moon, Bruno Cathali i Michael Schacht.
Adam Kałuża

Adam Kałuża

Miłośnik gier logicznych i sportu, zapalony speleolog. Jedyny Polak nominowany do nagrody w niemieckim konkursie Gra Roku - Spiel des Jahres (za grę "K2"). Redaktor i propagator rozrywek logicznych. Sam o sobie: "Co jest takiego w grach, że spędzam przy nich swój wolny czas? Kontakt z rodziną, z ludźmi, to najważniejszy element. Cenię sobie również wyzwanie intelektualne, ale to przede wszystkim w przypadku gier logicznych. Przy grach odpoczywam, odrywam się od problemów".
Reiner Knizia

Reiner Knizia

(ur. 1957 w Illertissen) - niemiecki projektant gier planszowych, jeden z najbardziej cenionych i popularnych autorów tego rodzaju gier na świecie. Jest autorem ponad 200 planszówek, w większości tzw. eurogier. Ukończył studia matematyczne na uniwersytecie w Ulm, gdzie również otrzymał doktorat. Od 1993 roku mieszka w Anglii, gdzie zajmuje się wyłącznie tworzeniem gier. Wcześniej pracował w sektorze finansowym.
Eric M.  Lang

Eric M. Lang

(ur. 1972 roku) kreatywny projektant gier, który tworzy głównie w Toronto (Kanada). Projektowaniem zajmuje się od 15 lat. Stworzył wiele gier bazujących na popularnych licencjach m.in.: World of Warcraft, Gra o Tron, Call of Cthulhu, Gwiezdne Wojny, Władca Pierścieni.
Hervé  Marly

Hervé Marly

projektant gier pochodzący z Paryża. Jego Skull & Roses zdobył Złotego Asa 2011 przyznawaną przez Międzynarodowy Festiwal w Cannes.
Filip Miłuński

Filip Miłuński

Filip jest autorem takich tytułów jak "Mali powstańcy", "Magnum Sal", "SłowoStwory", "Mare Balticum" czy "Na Grunwald" i "Vampire Empire". Jest założycielem testerskiego kolektywu Monsoon Group, którego członkowie mogą się pochwalić kilkoma wydanymi już tytułami. Takimi jak "Kolejka" czy "Rancho". Filip jest z wykształcenia socjologiem, a doświadczenie zawodowe zdobywał jako copywriter, dziennikarz i redaktor. Prywatnie jest miłośnikiem badmintona, biegania i dobrego jedzenia. Spełnia się jako ojciec Feliksa. W grach najbardziej ceni interakcję i emocje tworzące się pomiędzy graczami. Gra zawsze kolorem fioletowym i nie przepada za tytułami kooperacyjnymi.
Udo Peise

Udo Peise

(ur. 1961) wraz z żona i dwójką dzieci mieszka w Niemczech. Ukończył nauki społeczne. Prowadzi szkolenia z zarządzania kształceniem specjalnym w placówkach edukacyjnych, szkolenia w dziedzinie opieki społecznej i edukacji oraz warsztaty i seminaria z grup fokusowych i gier edukacyjnych.
Michał Stajszczak

Michał Stajszczak

W 1979 roku ukończył Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej. Od 1990 roku jest właścicielem hurtowni gier planszowych. Oprócz działalności handlowej zajmuje się projektowaniem, tłumaczeniem i popularyzowaniem gier planszowych i łamigłówek. Jest autorem bądź współautorem gier "Grand Prix", "Prezydent", "Biurokracja", "Rodzinki", "Quiz zoologiczny", "Quiz o cywilizacji", "Nasz wiek XX", "Rodzina" oraz "Formuła 1". Przetłumaczył na polski zasady kilkudziesięciu gier planszowych i elektronicznych, takich jak "Monopoly", "Ryzyko", "Rummikub", "Stratego", "Tik-tak-bum", "Wilki i owce". W latach 1976-79 prowadził Sekcję Gier Planszowych w klubie studenckim Amplitron. Był reprezentantem Polski w szachach heksagonalnych oraz Mistrzostwach Świata w Rozwiązywaniu Łamigłówek (World Puzzle Championships). Był sędzią głównym wszystkich dotychczasowych Mistrzostw Polski w Monopoly. Sędziował także w turniejach innych gier, m.in. "Rummikuba" i "Superfarmera". Przez kilka lat prowadził dział łamigłówek matematyczno-logicznych w "Rozrywce" i "Rewii Rozrywki", o grach i łamigłówkach pisał także w dodatkach do "Życia" i "Gazety Wyborczej". Obecnie tworzy w ramach kolektywu Monsoon Group, wspierając swoim doświadczeniem młodszych autorów.
Marco Teubner

Marco Teubner

ukończył kulturoznawstwo i od 2001 pracował jako twórca gier. Pracował m.in. dla Haba Games, Chicken Squabble. Otrzymał nagrodę od Vienna Games Academy w 2006 roku. Marco Teubner mieszka ze swoją rodziną w Antdorf, Górnej Bawarii.

Krzysztof Jurzysta

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter:
Polecamy również:
powrót na górę
Mapa serwisu | Newsletter | Katalog gier | sklep.granna.pl | Dotacje |Kontakt